Patrizia Gucci

Patrizia Gucci

Pravnučka Guccia Gucciho, zakladateľa slávneho módneho impéria, a dcéra Paola Gucciho, predstavuje 4. generáciu známej rodiny vo Florencii v Taliansku. Pracovala 12 rokov v rodinnej firme Gucci a svoju kariéru začala ako PR International pre rodinnú firmu, aby reprezentovala rodinu. Starala sa o imidž značky a pracovala aj ako dizajnérka pre spoločnosť.

Po odchode zo spoločnosti začala v roku 1996 podnikať ako nezávislá medzinárodná dizajnérka, ktorá navrhuje kolekciu koženého nábytku. Vytvorila vlastnú značku módnych doplnkov v Japonsku a rad jazdeckého oblečenia pre americkú firmu.

V roku 2005 bola pozvaná do Inštitútu európskeho dizajnu S. Paola v Brazílii, aby ukázala svoju kolekciu keramických mozaikových dlaždíc a diskutovala o svojom talente dizajnéra v mnohých oblastiach, ako sú šperky, posteľná bielizeň, porcelán, okuliare, šaty, atď.
Svojimi návrhmi mozaík vyzdobila aj wellness zónu prezidentského apartmánu hotela Four Seasons v Istanbule.

Svoju profesiu začala ako maliarka, samostatne vystavovala v Bahrajne, Florencii, Viedni, Budapešti a teraz sa etabluje aj v umeleckej tvorbe ako slávna maliarka. Počas svojej činnosti sa stala kronikárkou talianskeho časopisu „Donna Moderna“ a novinárkou sa stala v roku 2005.

Je tiež autorkou piatich kníh preložených v mnohých zahraničných krajinách ako Japonsko, Kórea, Rusko, Portugalsko, Brazília, Turecko, Maďarsko, a Rumunsko.

Patrizia Gucci je multitalentovaná a vynikajúca kreatívna osoba z Talianska, krajiny, ktorá má veľmi jemnú kultúrnu tradíciu. Dnes pracuje ako interiérová módna dizajnérka a maliarka/umelkyňa v Taliansku aj v zahraničí.

Študovala 3 roky na „Istituto D’Arte Porta Romana“ vo Florencii, absolvovala odbor módny návrhár. Strávila 5 rokov v „Istituto d'Arte Ginette Martenot“ vo Florencii.

Navrhla celý obal pre švédsku kozmetickú spoločnosť Idun, ako aj kolekciu porcelánu pre veľmi slávnu porcelánovú spoločnosť Zsolnay. V roku 2005 navrhla rad módneho plážového oblečenia pre francúzsku spoločnosť. V súčasnosti tiež navrhuje rad módnych pančuchových nohavíc v Poľsku pre medzinárodnú spoločnosť Marilyn.

Patrizia Gucci získala počas svojho života množstvo ocenení a vystavovala nielen v rodnom Taliansku ale aj v zahraničí.