Alfredo de Massis

Alfredo de Massis

Alfredo De Massis je profesor podnikania a rodinného biznisu, ktorý slúži ako poradca pre rodinné podniky a tvorcov politík, pridružený k Free University of Bozen-Bolzano (Taliansko), kde vedie Výskumný klaster v oblasti podnikania, inovácií a manažmentu a slúži ako zakladajúci riaditeľ Centra pre manažment rodinného podnikania – IMD Business School (Švajčiarsko), kde poskytuje intelektuálne príspevky prostredníctvom Wild Chair in Family Business a Lancaster University Management School (UK). Pôsobí tiež ako predseda správnej rady Inštitútu rodinného podnikania a Inštitútu pre podnikateľov na Zhejiang University v Číne.

Ako jeden z popredných akademikov rodinných podnikov na celom svete bol Alfredo vo februári 2022 zaradený do zoznamu 100 najlepších ovplyvňovateľov rodinných podnikov spoločnosti Family Capital pre silný vplyv jeho myšlienkového vedenia na globálne formovanie oblasti rodinného podnikania.

Založil a/alebo znovu spustil tri medzinárodné centrá pre výskum rodinných podnikov, Family Capital ho v roku 2015 zaradil medzi 25 hviezdnych svetových profesorov pre rodinné podnikanie a nedávno bol zaradený ako najvplyvnejší a najproduktívnejší autor v oblasti výskumu rodinných podnikov.

V marci 2018 International Family Enterprise Research Academy (IFERA) v recenzii „Rising Stars in Family Business Research“ zaradila šesť jeho článkov medzi najvplyvnejšie najnovšie články o rodinných firmách na celom svete.

Alfredov výskum bol citovaný viac ako 13 000-krát a pokročil v chápaní toho, ako lídri rodinných podnikov vyvažujú ekonomické a neekonomické ciele pri strategickom rozhodovaní, vrátane zložitých rozhodnutí o digitálnej transformácii. Alfredo patrí medzi desať najproduktívnejších akademikov rodinných podnikov na svete podľa štúdie uverejnenej v časopise Journal of Family Business Strategy v roku 2021 a jeho výskum bol široko publikovaný v popredných akademických a odborných časopisoch a médiách vrátane Financial Times, Harvard Business Review, CNBC, The Sun, Daily Mirror, The Independent.

Jeho výskum tiež zverejnila Európska komisia ako vedecko-technickú správu a prezentovala ho vláda Spojeného kráľovstva a parlament Spojeného kráľovstva. Vypracoval aj financované výskumné správy pre prax, napríklad pre Inštitút rodinného podnikania so sídlom v Londýne.

Pôsobil ako hlavný rečník na popredných konferenciách rodinných podnikov v Rakúsku, Belgicku, Kanade, Čile, Číne, Českej republike, Francúzsku, Nemecku, Grécku, Taliansku, Lichtenštajnsku, Luxembursku, Holandsku, Portugalsku, Singapure, Španielsku, Švédsku, Švajčiarsku, Spojenom kráľovstve, USA a Venezuele.