Ako v rodinnej firme zachovať rovnováhu medzi rodinou a prosperitou - Generačná výmena v rodinných firmách

Ako v rodinnej firme zachovať rovnováhu medzi rodinou a prosperitou

Ako v rodinnej firme zachovať rovnováhu medzi rodinou a prosperitou

Utorok 13. december 2022
14:00 – 15:00
Online

Udržať dobré rodinné vzťahy a prosperitu rodinného podniku je ťažké. Rozhodovanie o budúcnosti podniku je však ešte ťažšie. O to viac, že ho robíme raz za život a jeho dôsledky zásadne ovplyvnia kvalitu našich životov.

Zaujímalo nás, ako k budovanie rovnováhy medzi rodinou a prosperitou pristupujú rodinné firmy v Českej republike. Preto sme si do tohto dielu Rozhovorov o Rodinnom Businesse pozvali Davida Krajíčka, poradcu rodinných firiem v kľúčových oblastiach ich privátneho a podnikateľského života.

Čo sa v rozhovore dozviete?

 • Postúpenie alebo predaj podniku – ako sa správne rozhodnúť?
 • Čoho sa majitelia firiem pri takomto rozhodovaní najviac obávajú?
 • Čo je potrebné pre udržateľnosť rodinného podniku?
 • Čo je “metóda klobúka” a ako vám pomáha riešiť konflikty?
 • Prečo je dobré budovať firmu tak, akoby sme zamýšľali jej predaj?

REGISTRÁCIA

Viac informácií si môžete prečítať tu.

Čo sú Rozhovory o Rodinnom Businesse?

Rozhovory o Rodinnom Businesse vám prinášajú pohľad do zákulisia rodinných firiem a dotýkajú sa rôznych tém z rodinného podnikateľského prostredia. Pod vedením Eriky Matwij, expertky na problematiku nástupníctva, koučky a konzultantky HR procesov, vám prinášame rozhovory s odborníkmi ako aj zástupcami rodinných firiem a venujeme sa témam, ktoré pomáhajú slovenských rodinným firmám rásť, inovovať a zvládať aj tie najnáročnejšie výzvy.

David Krajíček

poradca pre rodinné podnikanie

David sprevádza a naviguje podnikateľské rodiny pri prijímaní kľúčových rozhodnutí a nastavuje vhodné technické a finančné procesy. Predovšetkým sa stará o vzájomnú dôveru a spolupatričnosť v rodine. Dbá na to, aby boli vyjadrené postoje, želania a obavy všetkých zúčastnených, a čo je najdôležitejšie, aby boli vypočuté. Týmto spôsobom pomáha podniku a rodine dlhodobo koexistovať.
David vybudoval a už 10 rokov vedie úspešnú headhuntingovú firmu Krajíček & Partners. Od roku 2014 sa zameriava na prostredie rodinných podnikov.  Absolvoval prestížny vzdelávací program na FFI Family Firm Institute v Bostone a je držiteľom medzinárodného certifikátu ACFBA – Advanced Certified Family Business Advisor. Absolvoval aj facilitačné školenie AMČR a je certifikovaný tréner metódy re|design.

Ako Rozhovory o Rodinnom Businesse fungujú?

 • Rýchla registrácia Stačí zadať váš email a obratom vám bude zaslaný odkaz, cez ktorý sa poľahky pripojíte na sledovanie rozhovoru.
 • Prihlasovanie ľavou zadnou Na rozhovor sa môžete pripojiť cez svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie.
 • Zážitok pre aktívnych aj pasívnych divákov Do diskusie sa môžete aktívne zapojiť kladením otázok, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú rozhovor len sledovať.

Prečo sledovať Rozhovory o Rodinnom Businesse online?

 • Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
 • Využijete tak efektívnejšie váš čas bez potreby cestovania.
 • Po skončení rozhovoru dostanete k dispozícii záznam, ktorý si môžete pozrieť vtedy, keď na to budete mať priestor.
 • Získate možnosť klásť otázky a komunikovať s expertkou Erikou Matwij a pozvaným hosťom na témy, ktoré vás zaujímajú.

Chcete sa dozvedieť, ako zachovať rovnováhu medzi rodinou a prosperitou?