Generačná výmena krok za krokom - Generačná výmena v rodinných firmách

Generačná výmena krok za krokom

Generačná výmena krok za krokom

Chcete riešiť generačnú výmenu vo svojej rodinnej firme svojpomocne?

Táto prelomová kniha je pre vás!

Historický prvá kniha tohto druhu na slovenskom trhu.
Nikdy predtým nedali konzultanti rodinných firiem svoje profesionálne know-how z ruky.

Nikdy predtým neboli profesionálne postupy odborníkov na rodinné firmy takto verejne dostupné.

Až doteraz!

 

Čo v knihe nájdete?

Táto 303 stranová kniha vás prevedie procesom prípravy a realizácie generačnej výmeny u vás vo firme.

Nájdete v nej profesionálne a zrozumiteľne vypracované okruhy s otázkami a úlohami ako aj rôzne audity, ktoré si vlastným tempom môžete postupne prejsť a vyplniť.

Je plná praktických návodov a rád, ktoré vám pomôžu zvládnuť generačnú výmenu vo vedení vašej rodinnej firmy.

Môžete začať s ktoroukoľvek kapitolou a ísť priamo k témam, ktoré vás momentálne vo firme či rodine najviac „pália“ a ich vyriešenie by vám najviac pomohlo.

Prečo by ste túto knihu mali mať?

Ak si ju s rodinou prejdete, vďaka tejto knihe:

  • znížite riziko konfliktov
  • znížite riziko rozpadu niektorých rodinných vzťahov
  • znížite riziko rozpadu celej rodiny
  • znížite riziko rozpadu rodinnej firmy
  • zvýšite pravdepodobnosť úspešnej generačnej výmeny vo vašej rodinnej firme
  • zvýšite pravdepodobnosť, že budete mať aj po generačnej výmene dlhodobo prosperujúcu rodinnú firmu aj harmonickú a spokojnú rodinu!

Koľko by ste boli ochotní zaplatiť za úspešnú generačnú výmenu vo vašej firme?

Proces generačnej výmeny trvá na Slovensku v priemere 3 – 4 roky. Táto kniha vám prinesie až 64 hodín spoločne, odborne a užitočne stráveného času s rodinou na vyjasnenie a nastavenie dôležitých oblastí generačnej výmeny.

Predajná cena knihy: 980 Eur

Garantujeme, že vám kniha prinesie mnoho vyjasnení, spoločných dohôd, zjednotí mnohé pohľady a názory, aby sa maximalizovala šanca, že generačná výmena u vás prebehne dobre.

Kto knihu napísal?

Túto knihu sme tvorili niekoľko rokov počas našej spolupráce s vlastníkmi rodinných firiem.

Podieľali sa na nej tímy odborníkov Instytutu Biznesu Rodzinnego v Poľsku, na čele s Adriannou Lewandowskou, a Inštitútu Rodinného Businessu na Slovensku, vedenom Erikou Matwij.

Kniha spája skúsenosti mnohých ľudí z rôznych oblastí, od psychológie cez manažment, financie až po právo a tým poskytuje jedinečný a celistvý pohľad na generačnú výmenu rodinných firiem, ktorý na našom trhu nemá obdobu!

Erika Matwij : Prezidentka IRB a expertka na rodinné podnikanie

Erika Matwij

Prezidentka IRB a expertka na rodinné podnikanie

Viac informácií
Adrianna Lewandowska : Poradkyňa pre stratégiu a nástupníctvo v rodinných firmách

Adrianna Lewandowska

Poradkyňa pre stratégiu a nástupníctvo v rodinných firmách

Viac informácií

Prečítajte si, čo o knihe napísali iní:

„Generačná výmena nie je motivačnou literatúrou, ktorú si majitelia rodinných firiem prelistujú pred spaním, aby sa ubezpečili, že všetko zvládnu. V prvom rade je komplexným sprievodcom, ktorý prináša kvantum konkrétnych a praktických nástrojov, ako si prejsť nástupníctvom. Miesto ľúbivých fráz ponúka pot a drinu. Je tak povinným čítaním pre všetkých, ktorým rovnako ako na budúcnosti ich podnikania záleží na šťastí rodiny. Z knižky je cítiť, že ju pripravili ľudia, ktorí sú nielen odborníci, ale rodinné firmy sú ich srdcovkou.“

Nadácia Pontis viac informácií…

 

„Táto kniha bola už dávno potrebná pre prostredie rodinných firiem, ktoré boli dlho odkázané na intuíciu. Táto „kuchárska kniha“ alebo skôr plnohodnotný manuál veľmi pomôže dostať do štruktúry to, po čom rodinné firmy volajú, ale nevedeli, ako postupovať alebo na koho sa obrátiť. Som presvedčená, že práve táto kniha bude pomáhať rodinným firmám pri riadenej zmene, ktorá potrebuje vhodný systém na úspešnú implementáciu. Je zároveň aj vhodnou navigáciou pri výbere správneho sprevádzateľa systémovej zmeny, ktorou prechádza každá rodinná firma, ktorej víziou je dlhodobá udržateľnosť svojej značky na trhu a jej plnohodnotné odovzdanie do správnych rúk nástupcu/ nástupkyne.“

Tamara Gáliková
expertka pre rozvoj rodinného podnikania v Združení podnikateľov Slovenska

 

„Po prečítaní si danej publikácie, veľmi oceňujem ľudský, zmysluplný, inšpiratívny, podporný i pomocný prístup v celej knihe.
Vnímam vysokú praktickosť a hlavne, že publikácia je písaná zrozumiteľne, jasne tak, že je veľmi veľký predpoklad, že každý v rodinnej firme sa vďaka, špecifickým návodom, postupom môže dostať k reálnym výsledkom krok za krokom, urobiť všetko pre to, aby firma mohla i naďalej prosperovať.
Publikácia otvára aj priestor pre záhady, nejasnosti vo firme a prináša informácie, ktoré potrebujú všetci zúčastnení k tomu, aby proces výmeny sa realizoval s rešpektom.
Inšpirácie z knihy otvárajú možnosti rastu pre každého človeka v rodinnom/firemnom systéme.
Oceňujem a vážim si, že autorky vnímali celostnosť procesu, všetky premenné v ňom a citlivo poukázali nie len na možnosti rozvoja ale aj na úskalia v generačnej výmene.
Vnímam celú publikáciu ako jedinečný nástroj pre „predanie pochodne“ v rodinnej firme, ďalšej generácii zmysluplným spôsobom.
Mám nádej, že aj vďaka tejto výnimočnej „pomôcke“, inšpirácii, sa stane, že výmena v rodinných firmách sa môže diať na úrovni prepojenia profesionality a ľudskosti, vďačnosti s uvedomením, že si môžeme povedať:
„…že naša rodinná firma, je lepším miestom, pretože a doplňte si každý svoje meno ….., ju vytváram“
„…že moja rodina, je lepším miestom, pretože a doplňte si každý svoje meno….., v nej som“
A preto i svet môže byť lepším miestom….lebo v ňom som….“

Rebeka Jana Trepačová
poradkyňa pre jednotlivca, pár a rodinu, certifikovaná koučka a trénerka pre oblasť individuálneho rozvoja ľudí

 

„Oceňujem štruktúru a prehľadnosť spracovania tak komplexnej problematiky akou je medzigeneračná výmena vo firmách. Vďaka tejto knihe je možné sa témou nielen oboznámiť, ale krok po kroku tento náročný proces aj zrealizovať.“

Michal Kukula
nebotra consulting, s.r.o.

 

„Generácia podnikateľov, ktorí svoje firmy začali budovať v deväťdesiatych rokoch postupne odchádza do dôchodku a odovzdáva firmy svojim deťom. Zo zahraničných skúseností vidíme, že prechod firmy na ďalšiu generáciu nie je ľahká vec a podarí sa ho úspešne zvládnuť len zlomku firiem. Tento proces je o to náročnejší, ak v rodinnej firme prebieha prvýkrát. Rodiny nemajú vlastnú skúsenosť, o ktorú sa môžu oprieť. Univerzálny model, ako úspešne zvládnuť generačnú výmenu neexistuje, ale existujú techniky a postupy, ktoré dokážu eliminovať chyby. Preto sú potrebné vzdelávacie programy či materiály, v ktorých podnikatelia nájdu zosumarizované skúsenosti iných rodinných firiem, ktoré si už generačnou výmenou prešli, a vďaka nim sa dokážu na tento proces lepšie pripraviť. Kniha Generačná výmena krok za krokom patrí k prvým lastovičkám v mozaike takýchto nástrojov. Klasickú knihu plnú teórie a prípadových štúdií nečakajte. Naopak, ide o nástroj, ktorý vás koučovacím spôsobom prevedie kľúčovými témami a oblasťami, ktoré sú pri generačnej výmene dôležité a rodina by v nich mala mať jasno. Vďaka vlastným odpovediam a štruktúrovaným rozhovorom s rodinnými príslušníkmi, môžete predísť problémom, sporom a zbytočným chybám pri najdôležitejšej podnikateľskej transakcii, akou odovzdanie firmy nástupcom nepochybne je.“

Ján Solík
prezident Združenia podnikateľov Slovenska

Chcete riešiť generačnú výmenu vo svojej rodinnej firme svojpomocne?