Ako viesť rodinnú firmu v krízovom období - Generačná výmena v rodinných firmách

Ako viesť rodinnú firmu v krízovom období

Ako viesť rodinnú firmu v krízovom období

Odolnosť rodinného podniku v podmienkach extrémnej neistoty často pramení nielen z pružnej štruktúry riadenia, ale i z hlbokého záväzku voči rodinnému dedičstvu a základným hodnotám. Ako inak by mohli riaditelia, predstavenstvá a rodinné rady bez tejto jasnosti a štruktúry zvládnuť zložité kompromisy, ktoré sa v týchto podmienkach objavujú? Ako sa rozhodnú, či majú zrušiť pracovné miesta a zatvoriť staršie podniky, ktoré majú problémy? Ako sa rozhodnú, kedy majú znížiť platy a dávky alebo zrušiť dividendy, od ktorých sú členovia rodiny závislí?

Téme riadenie rodinných firiem v krízových obdobiach sa bude venovať ďalší Rozhovor o Rodinnom Businesse, v ktorom sa bude Erika Matwij rozprávať s Tamarou Gálikovou, poradkyňou a manažérkou zmeny.

V rozhovore sa dozviete praktické rady zamerané na:

 • Prečo sa na krízu pripraviť v „dobrých časoch a za pekného počasia“?
 • Aké sú kľúčové momenty pri krízovom manažmente v rodinnej firme?
 • Kto má byť súčasťou „krízového tímu“?
 • Čo nám môže krízové obdobie priniesť po návrate do štandardného
  fungovania a z čoho sa poučiť?

Tamara Gáliková

Change Manager

Od roku 2013 je Tamara Gáliková partnerkou v Expense Reduction Analysts, kde je zodpovedná za rozvoj biznisu, klientský a projektový manažment, a ako expert sa špecializuje na oblasti marketingu, optimalizácie procesov (lean six sigma) a change management. Viac ako dvadsať rokov pracovala v odvetviach ako je manažérske vzdelávanie, FMCG, finančný sektor a služby. Okrem iného pracovala ako marketingová riaditeľka v banke, manažér marketingu a public relations McDonald’s Slovakia. Má skúsenosti s budovaním nových distribučných kanálov (divízia SME v SLSP, ING konto) a s vytváraním franchisingových konceptov pre bankový sektor a sektor služieb. Vyštudovala marketing a vzdelanie si doplnila prostredníctvom štúdia Master of Marketing na Tilburg University.

Tamara-Galikova

Čo sú Rozhovory o Rodinnom Businesse?

Rozhovory o Rodinnom Businesse vám prinášajú pohľad do zákulisia rodinných firiem a dotýkajú sa rôznych tém z rodinného podnikateľského prostredia. Pod vedením Eriky Matwij, expertky na problematiku nástupníctva, koučky a konzultantky HR procesov, vám prinášame rozhovory s odborníkmi ako aj zástupcami rodinných firiem a venujeme sa témam, ktoré pomáhajú slovenských rodinným firmám rásť, inovovať a zvládať aj tie najnáročnejšie výzvy.

Ako Rozhovory o Rodinnom Businesse fungujú?

 • Rýchla registrácia Stačí zadať váš email a obratom vám bude zaslaný odkaz, cez ktorý sa poľahky pripojíte na sledovanie rozhovoru.
 • Prihlasovanie ľavou zadnou Na rozhovor sa môžete pripojiť cez svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie.
 • Zážitok pre aktívnych aj pasívnych divákov Do diskusie sa môžete aktívne zapojiť kladením otázok, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú rozhovor len sledovať.

Prečo sledovať Rozhovory o Rodinnom Businesse online?

 • Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
 • Využijete tak efektívnejšie váš čas bez potreby cestovania.
 • Po skončení rozhovoru dostanete k dispozícii záznam, ktorý si môžete pozrieť vtedy, keď na to budete mať priestor.
 • Získate možnosť klásť otázky a komunikovať s expertkou Erikou Matwij a pozvaným hosťom na témy, ktoré vás zaujímajú.

Chcete vedieť, ako riadiť rodinnú firmu v obdobiach krízy?