Ako naše očakávania ovplyvňujú komunikáciu a vzťahy

Ako naše očakávania ovplyvňujú komunikáciu a vzťahy

Očakávania sú súčasťou nášho života.

Niekedy si hovoríme: „potrebujem“, „chcem“, „prajem si“. Spoločným menovateľom pod tým všetkým sú naše očakávania od seba, od druhých, od situácie a tiež mame presvedčenia, čo očakávajú druhí od nás. Predpokladám, že máte očakávania od rôznych situácii, ktoré zažívate, ako má daná situácia vyzerať, dopadnúť, v pracovnom i mimopracovnom živote.

Napríklad, chceme vyskúšať novu reštauráciu a veríme (očakávame), že tam budú mat kvalitný vyber jedla. Ak je to podľa našich predstáv, tak sa nám očakávania naplnia a niekedy si to ani neuvedomujeme. Keď však, jedlo nie je dobre, tak sme sklamaní.

Tak si predstavme, čo sa deje v komunikácii, vo vzťahoch, ak sa nám očakávania nenaplnia. Poznáte to? Čo vtedy cítite? Čo si myslite? Ako vám pri tom je?

Náš workshop vám poskytne podnety, inšpirácie, konkrétne postupy, ako z toho alebo ako to riešiť. Máme až 5 spôsobov ako reagovať na nenaplnené očakávania tak, aby náš život i vzťahy v ňom a naša komunikácia boli otvorenejšie, ústretovejšie, rešpektujúce a láskyplné.