Ako čeliť strachu a frustrácii, ktoré nevieme dlhodobo spracovať - Generačná výmena v rodinných firmách

Ako čeliť strachu a frustrácii, ktoré nevieme dlhodobo spracovať

Ako čeliť strachu a frustrácii, ktoré nevieme dlhodobo spracovať?

Súčasné dianie na Ukrajine prináša so sebou množstvo informácií, ktorým sme vystavení každodenne, či ich zámerne vyhľadávame alebo nie. S niektorými z nich sa nevieme stotožniť a vyvolávajú v nás pocity strachu, napätia a úzkosti. Ako môžeme pracovať s týmito ťažkými emóciami, aby sme sa necítili paralyzovaní a vedeli si udržať psychické zdravie aj v časoch dlhodobej neistoty? Čo sa stane, ak nebudeme svoje pocity riešiť ale ignorovať ich?

Ako čeliť strachu a frustrácii, ktoré nevieme dlhodobo spracovať?

Téme zvládania náročných emócií v časoch dlhodobej neistoty sa bude venovať ďalší Rozhovor o Rodinnom Businesse, v ktorom sa bude Erika Matwij rozprávať s Alenou Hrčkovou, andragogičkou a psychoterapeutkou.

V rozhovore sa dozviete praktické rady zamerané na:

  • Ako spracovať správu či informáciu, s ktorou nie som stotožnený a vyvoláva vo mne obavy a napätie?
  • Ako dlhodobo čeliť strachu, aby neprerástol do dlhodobej frustrácie, s ktorou sa budím každý deň?
  • Prečo JA tak prežívam strach a niekto iný sa dokáže cez problém omnoho ľahšie preniesť?
  • Čo sa stane ak svoj strach, úzkosť, či frustráciu nebudem riešiť?Akým prínosom môže byť profilizácia rodinnej značky pre vašu rodinnú firmu?

Mgr. Alena Hrčková

andragogička a psychoterapeutka

Vyštudovala andragogiku na FFUK v Bratislave. Od ukončenia osemročného výcviku Hlbinnej psychodynamickej psychoterapie, realizovanom Slovenským inštitútom psychodynamickej psychoterapie, 10 rokov pracovala ako psychoterapeutka v súkromnom psychiatrickom stacionári, pod vedením MUDr. Jany Vránovej, tiež ako psychoterapeutka pre obete domáceho násilia v Centre Nádej v Bratislave. Od roku 2009 vedie súkromnú poradenskú a psychoterapeutickú prax. Je spoluzakladateľkou psychiatrického a psychoterapeutického zariadenia Hrčková & Kundrát,s.r.o., s podnázvom Centrum emočného zdravia a edukácie. Absolvovala dlhodobé vzdelávanie v práci s traumou, o.i. aj krátkodobé výcviky SIPE – práca s traumatizovanými a disociatívnymi klientmi pomocou krátkej terapie orientovanej na riešenie a KIP – katatýmne imaginatívnej psychoterapie.

Alena Hrckova

Čo sú Rozhovory o Rodinnom Businesse?

Rozhovory o Rodinnom Businesse vám prinášajú pohľad do zákulisia rodinných firiem a dotýkajú sa rôznych tém z rodinného podnikateľského prostredia. Pod vedením Eriky Matwij, expertky na problematiku nástupníctva, koučky a konzultantky HR procesov, vám prinášame rozhovory s odborníkmi ako aj zástupcami rodinných firiem a venujeme sa témam, ktoré pomáhajú slovenských rodinným firmám rásť, inovovať a zvládať aj tie najnáročnejšie výzvy.

Ako Rozhovory o Rodinnom Businesse fungujú?

  • Rýchla registrácia Stačí zadať váš email a obratom vám bude zaslaný odkaz, cez ktorý sa poľahky pripojíte na sledovanie rozhovoru.
  • Prihlasovanie ľavou zadnou Na rozhovor sa môžete pripojiť cez svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie.
  • Zážitok pre aktívnych aj pasívnych divákov Do diskusie sa môžete aktívne zapojiť kladením otázok, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú rozhovor len sledovať.

Prečo sledovať Rozhovory o Rodinnom Businesse online?

  • Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
  • Využijete tak efektívnejšie váš čas bez potreby cestovania.
  • Po skončení rozhovoru dostanete k dispozícii záznam, ktorý si môžete pozrieť vtedy, keď na to budete mať priestor.
  • Získate možnosť klásť otázky a komunikovať s expertkou Erikou Matwij a pozvaným hosťom na témy, ktoré vás zaujímajú.

Chcete vedieť, ako čeliť strachu a frustrácii, ktoré nevieme dlhodobo spracovať?