Family office a Rodinná nadácia - Generačná výmena v rodinných firmách

Family office a Rodinná nadácia

Family office a Rodinná nadácia

Utorok 22. november 2022
15:00 – 16:00
Online

Čo majú spoločné významné rodiny Rockefellerovcov, Baťovcov, Porsche či vlastníkov banky Pictet s radom bežných slovenských či českých podnikateľských rodín?

Dôvtipne, efektívne a jednoducho nastavený systém správy majetku a jeho ochrany pred negatívnymi vplyvmi rodinných tragédií, vzťahových búrok, charakterových vád potomkov alebo ich životných partnerov ale aj inflácie, politických tlakov či dokonca vojnových konfliktov.

Ako majetok uchovať, ochrániť a optimálne kontinuálne rozmnožovať prostredníctvom Family office a Rodinnej nadácie sa budeme venovať v ďalšom Rozhovore o Rodinnom Businesse, v ktorom sa bude Erika Matwij rozprávať so Štěpánom Štarhom, partnerom v advokátskej kancelárii HAVEL & PARTNERS.

REGISTRÁCIA

Viac informácií si môžete prečítať tu.

V rozhovore dostanete praktické rady a odpovede na tieto otázky:

 • Na čo slúži súkromný nadačný a zverenecký fond?
 • Ako vybrať tú správnu formu ochrany a správy majektu?
 • Aký je rozdiel medzi nadačným a zvereneckým fondom?
 • Ako si môžu slovenské rodinné firmy zriadiť Family office?
 • Ako Family office môže zabezpečiť flexibilnú a účinnú ochranu majetku?

Štěpán Štarha

partner v advokátskej kancelárii HAVEL & PARTNERS

Štěpán sa špecializuje na zmluvné právo, právo duševného a priemyselného vlastníctva, oblasť práva informačných systémov a telekomunikácií, ochranu osobných údajov a na súkromné medzinárodné právo. Okrem toho sa zaoberá poskytovaním komplexného právno-daňového poradenstva v oblasti služieb pre privátnu klientelu. Medzi jeho klientov patria nielen ultimatívni vlastníci úspešných slovenských i zahraničných podnikateľských zoskupení, ale aj vrcholoví manažéri či športovci. Právne poradenstvo poskytuje na Slovensku, kde pôsobí ako usadený európsky advokát, ale aj v Českej republike. Popri členstvu v českej a slovenskej advokátskej komore je tiež členom AIJA – International Association of Young Lawyers. Štěpán vyštudoval okrem Právnickej fakulty Masarykovej univerzity v Brne tiež jej Ekonomicko-správnu fakultu. Zahraničné skúsenosti potom získal na John Marshall Law School v Chicagu.

Čo sú Rozhovory o Rodinnom Businesse?

Rozhovory o Rodinnom Businesse vám prinášajú pohľad do zákulisia rodinných firiem a dotýkajú sa rôznych tém z rodinného podnikateľského prostredia. Pod vedením Eriky Matwij, expertky na problematiku nástupníctva, koučky a konzultantky HR procesov, vám prinášame rozhovory s odborníkmi ako aj zástupcami rodinných firiem a venujeme sa témam, ktoré pomáhajú slovenských rodinným firmám rásť, inovovať a zvládať aj tie najnáročnejšie výzvy.

Ako Rozhovory o Rodinnom Businesse fungujú?

 • Rýchla registrácia Stačí zadať váš email a obratom vám bude zaslaný odkaz, cez ktorý sa poľahky pripojíte na sledovanie rozhovoru.
 • Prihlasovanie ľavou zadnou Na rozhovor sa môžete pripojiť cez svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie.
 • Zážitok pre aktívnych aj pasívnych divákov Do diskusie sa môžete aktívne zapojiť kladením otázok, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú rozhovor len sledovať.

Prečo sledovať Rozhovory o Rodinnom Businesse online?

 • Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
 • Využijete tak efektívnejšie váš čas bez potreby cestovania.
 • Po skončení rozhovoru dostanete k dispozícii záznam, ktorý si môžete pozrieť vtedy, keď na to budete mať priestor.
 • Získate možnosť klásť otázky a komunikovať s expertkou Erikou Matwij a pozvaným hosťom na témy, ktoré vás zaujímajú.

Chcete sa dozvedieť viac o Family office a Rodinnej nadácii?