Štruktúra a výhody rodinného holdingu z finančného a daňového pohľadu - Generačná výmena v rodinných firmách

Štruktúra a výhody rodinného holdingu z finančného a daňového pohľadu

Štruktúra a výhody rodinného holdingu z finančného a daňového pohľadu?

Konsolidácia rodinného podnikania je veľmi dôležitou témou v rámci rodinného podnikania. Cieľom konsolidácie, ktorá prináša pre rodinné podnikanie značné výhody, ale v niektorých smeroch aj určité nevýhody, by malo byť vyhnutie sa rozdrobeniu strategického majetku v ďalších generáciách a zaistenie zodpovedajúcej podpory blízkych osôb pre rodinu.

Čo je základným predpokladom dobre riadeného rodinného majetku? Mať v ňom poriadok a poznať jeho celkovú situáciu, ako aj riziká, a príležitosti. Je veľmi dobré vedieť, akú štruktúru má majetok rodinnej firmy, poznať jednotlivé zložky majetku, likviditu aktív a mať informácie aj o iných finančných ukazovateľoch ako napríklad cashflow firmy a pod.

Ako konsolidácia napomáha k maximálne efektívnemu využitiu jednotlivých častí majetku? A aké výhody poskytuje pri medzigeneračnom prechode a dedení rodinného podniku?

Pozývame Vás na ďalší Rozhovor o Rodinnom Businesse, tentokrát s Martinom Kiňom, ktorý pomáha firmám transformovať klasické rodinné podnikanie na moderné holdingové štruktúry s cieľom zefektívniť firemné financie a daňové zaťaženie a zároveň aj pripraviť rodinu na hladký medzigeneračný prechod.

V rozhovore sa dozviete praktické rady zamerané na:

  • Ako efektívne štruktúrovať rodinný holding
  • Ako sa vyhnúť rozdrobeniu strategického majetku v ďalších generáciách
  • Praktické príklady výhod holdingu z pohľadu financií ako aj daní

Martin Kiňo

daňový poradca

Martin patrí do druhej generácie partnerov spoločnosti Moore BDR a venuje sa najmä ekonomickému a daňovému poradenstvu. Špecializuje sa na poradenstvo v súvislosti s nastavovaním firemných a rodinných štruktúr pomocou holdingových, nadačných, zvereneckých a trustových fondov a fondov kvalifikovaných investorov, pri ktorých poskytuje finančné a daňové poradenstvo pri optimalizácií rodinných a firemných štruktúr ako aj pri správe majetku a súkromných investícií. Moore BDR je rodinná firma s medzinárodným aspektom. Ako slovenská audítorská a poradenská spoločnosť pôsobí na slovenskom poradenskom trhu už od roku 1991 a od roku 2011 je členom medzinárodnej siete Moore Global.

Čo sú Rozhovory o Rodinnom Businesse?

Rozhovory o Rodinnom Businesse vám prinášajú pohľad do zákulisia rodinných firiem a dotýkajú sa rôznych tém z rodinného podnikateľského prostredia. Pod vedením Eriky Matwij, expertky na problematiku nástupníctva, koučky a konzultantky HR procesov, vám prinášame rozhovory s odborníkmi ako aj zástupcami rodinných firiem a venujeme sa témam, ktoré pomáhajú slovenských rodinným firmám rásť, inovovať a zvládať aj tie najnáročnejšie výzvy.

Ako Rozhovory o Rodinnom Businesse fungujú?

  • Rýchla registrácia Stačí zadať váš email a obratom vám bude zaslaný odkaz, cez ktorý sa poľahky pripojíte na sledovanie rozhovoru.
  • Prihlasovanie ľavou zadnou Na rozhovor sa môžete pripojiť cez svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie.
  • Zážitok pre aktívnych aj pasívnych divákov Do diskusie sa môžete aktívne zapojiť kladením otázok, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú rozhovor len sledovať.

Prečo sledovať Rozhovory o Rodinnom Businesse online?

  • Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
  • Využijete tak efektívnejšie váš čas bez potreby cestovania.
  • Po skončení rozhovoru dostanete k dispozícii záznam, ktorý si môžete pozrieť vtedy, keď na to budete mať priestor.
  • Získate možnosť klásť otázky a komunikovať s expertkou Erikou Matwij a pozvaným hosťom na témy, ktoré vás zaujímajú.

Chcete vedieť, aké sú výhody rodinného holdingu z finančného a daňového pohľadu?