Môže rodinný business ublížiť vzťahom v rodine? - Generačná výmena v rodinných firmách

Môže rodinný business ublížiť vzťahom v rodine?

Môže rodinný business ublížiť vzťahom v rodine?

Existuje veľa spôsobov, ako môže rodinné podnikanie spôsobiť rozvrátenie vzťahov v rodine. Na začiatku znie rodinná firma ako rozumný nápad a všetko to môže bežať ako hodinky – na chvíľu.

Čo však v prípade, že spoločnosť rastie a pracovné povinnosti presahujú možnosti člena rodiny? Čo ak niekto nesúhlasí so smerom, ktorým sa spoločnosť uberá? Alebo rozchod, choroba či smrť narušia rovnováhu spoločnosti?
Pracovné prostredie v znamení rodinných firiem je vždy veľké mínové nášľapné pole. Dva svety, ktoré sú v živote ľudí veľmi dôležité, sa môžu totižto ľahko navzájom kontaminovať.

Pozývame vás na Rozhovory o Rodinnom Businesse s Rebekou Trepačovou, ktorá vám odpovie na tieto otázky, a vďaka svojej dlhoročnej praxi v prostredí rodinných firiem vám ponúkne svoj odborný pohľad na to, čo ovplyvňuje naše správanie a vnútorné prežívanie v náročných situáciách v rodinnej firme a čo s tým máme robiť.

V rozhovore sa dozviete praktické rady zamerané na:

 • Ako sa necítiť bezmocný pri riešení konfliktov v prostredí rodinných firiem.
 • Ako pracovať s pocitmi hnevu a frustrácie a efektívne komunikovať svoje názory ostatným členom rodinnej firmy.
 • Ako neprenášať svoje zranené pocity a výčitky na rodinné stretnutia a do nekonečných nezhôd.
 • Je možné týmto nezhodám predchádzať a ako môžeme tieto konflikty riešiť?
 • Ako neprepájať profesionálny život so súkromným, keď sme spolu ako rodina v práci i v domácnosti.

Mgr. Rebeka Jana Trepačová, ACC

rodinná poradkyňa

Rebeka vo svojej praxi využíva dlhoročné skúsenosti s prácou s klientmi nie len zo súkromného sektora ale aj z klinickej praxe, z oblasti poradenstva pre jednotlivca, pár, rodinu a skupinu, aj v kontexte straty, zármutku a traumy. V praxi pôsobí aj ako lektorka a trénerka najmä v problematike soft skills, vzťahov, sebapoznania a emócií. Skúsenosti z rôznorodých pracovných prostredí jej umožňujú uplatňovať vedomosti hlavne k praktickému využitiu u klientov.

Čo sú Rozhovory o Rodinnom Businesse?

Rozhovory o Rodinnom Businesse vám prinášajú pohľad do zákulisia rodinných firiem a dotýkajú sa rôznych tém z rodinného podnikateľského prostredia. Pod vedením Eriky Matwij, expertky na problematiku nástupníctva, koučky a konzultantky HR procesov, vám prinášame rozhovory s odborníkmi ako aj zástupcami rodinných firiem a venujeme sa témam, ktoré pomáhajú slovenských rodinným firmám rásť, inovovať a zvládať aj tie najnáročnejšie výzvy.

Ako Rozhovory o Rodinnom Businesse fungujú?

 • Rýchla registrácia Stačí zadať váš email a obratom vám bude zaslaný odkaz, cez ktorý sa poľahky pripojíte na sledovanie rozhovoru.
 • Prihlasovanie ľavou zadnou Na rozhovor sa môžete pripojiť cez svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie.
 • Zážitok pre aktívnych aj pasívnych divákov Do diskusie sa môžete aktívne zapojiť kladením otázok, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú rozhovor len sledovať.

Prečo sledovať Rozhovory o Rodinnom Businesse online?

 • Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
 • Využijete tak efektívnejšie váš čas bez potreby cestovania.
 • Po skončení rozhovoru dostanete k dispozícii záznam, ktorý si môžete pozrieť vtedy, keď na to budete mať priestor.
 • Získate možnosť klásť otázky a komunikovať s expertkou Erikou Matwij a pozvaným hosťom na témy, ktoré vás zaujímajú.

Chcete vedieť, ako riešiť konflikty v rodinnej firme, aby podnikanie neuškodilo rodinným vzťahom?